English
 
به انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

* شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی غرب


انبارهای عمومی غرب تهران به مساحت 44 هکتار در سال 1351 به منظور ارایه خدماتی مانند تخلیه، بارگیری، نگاه‌داشت، ایمنی و حفاظت کالا در حوزه شهر تهران احداث شد و تا سال 1382 به همین شیوه به فعالیت خود ادامه داد. این شرکت در تاریخ 27 اردیبهشت ماه 1382 تحت عنوان «شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی غرب(سهامی‌خاص)» به ثبت رسید و از آن زمان تاکنون، فعالیت خود را در قالب یک شرکت مستقل و به‌عنوان یکی از واحدهای تابعه شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، ادامه داده است.


مزایا:
شرکت غرب با دارا بودن چهار دهه تجربه و با توجه به ارایه خدمات تخلیه، بارگیری، نگاه‌داشت، ایمنی و حفاظت انواع کالاهای گمرکی و غیرگمرکی از جایگاه استراتژیک و ویژه‌ای در منطقه برخوردار است. برخی دیگر از مزایای این شرکت عبارتند از: 
هم‌جواری و نزدیکی به شهر تهران، پایتخت جمهوری اسلامی ایران و کارخانه‌های اصلی.
اخذ کارمزد منصفانه در قبال ارایه انواع خدمات.
استقرار گمرک در داخل مجموعه.
استقرار موسسه استاندارد در داخل مجموعه.
ارایه خدمات با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تجهیزات و ماشین‌آلات.
برخورداری از ضریب امنیتی بالا به لحاظ مقابله با آتش‌سوزی و هرگونه خطرهای احتمالی دیگر.
دارا بودن چهار سیستم توزین دیجیتالی (باسکول) مجزا.
دسترسی به شبکه آزادراه‌ها و بزرگراه‌های فتح و آزادگان و جاده مخصوص (شهید لشکری).
نزدیکی به فرودگاه‌های بین‌المللی امام خمینی(ره) و مهرآباد.
اتصال به خطوط اصلی راه‌آهن از طریق خطوط فرعی اختصاصی و شبکه ریلی برای هدایت واگن‌ها به انبار و بالعکس.
سهولت دسترسی به مبادی ورودی و خروجی کالا در شمال، غرب و جنوب غرب کشور.

امکانات:
امکانات زیربنایی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی غرب تهران عبارتست از:
دارا بودن 22 باب انبار مسقف (با دیوار کناری) به متراژ بالغ بر 49 هزار و 189 هزار مترمربع.
دارا بودن 8 باب انبار هانگار به متراژ 18 هزار و 239 مترمربع.
دارا بودن 12 قطعه انبار بارانداز با کف بتن به متراژ 32845 هزار مترمربع.
دارا بودن 3 قطعه انبار بارانداز با کف آسفالت به متراژ 180000 هزار مترمربع.
برخورداری از ماشین‌آلات مناسب و متنوع نو و بازسازی شده، شامل دستگاه‌های ریچ‌استاکر، شیفتر، لیفتراک و جرثقیل با تناژهای مختلف برای تخلیه و بارگیری هر نوع کالا.
برخورداری از ضریب امنیتی بالا به دلیل استقرار سیستم دوربین‌های مدار بسته.
مجهز به سیستم اعلام حریق، سیستم هیدرانت‌های آتش‌نشانی، سه حلقه چاه عمیق و نیروهای مجرب و کارآزموده آتش‌نشانی.
بهره‌مندی از پرسنل مجرب و کارآزموده.
بهره‌مندی از واحد تعمیرگاه آماده به کار و پرسنل مجرب و فنی تأسیسات.
دارا بودن پایانه پارکینگ خودروهای سنگین با امکانات رفاهی برای رانندگان.

موقعیت جغرافیایی:
شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی غرب در کیلومتر 10 جاده قدیم کرج و در ضلع جنوبی جاده و روبه‌روی شهرک دریا قرار دارد که از نظر دسترسی از دو سمت جاده فتح به سمت تهران (شرق) و از اتوبان آزادگان (جنوب به شمال) نرسیده به جاده فتح (اتوبان تهران-کرج قدیم) قابلیت اتصال به شبکه بزرگراهی کشور را دارد. از دید سوق‌الجیشی با یک نقشه هوایی یا از طریق نرم‌افزار GPS به صورت دقیق مشاهده می‌شود که شرکت غرب از سه طریق ریلی (راه‌آهن تهران-تبریز)، جاده قدیم تهران-کرج و بزرگراه آزادگان سهولت دسترسی دارد.


خدمات:
فعالیت‌ها و خدماتی که شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی غرب ارایه می‌دهد، عبارتند از: انجام تمامی عملیات تخلیه، بارگیری و ترخیص کالا در گمرکات کشور، انبارداری و حفاظت کالاهای وارده به اماکن گمرکی (اعم از وارداتی و صادراتی) و غیرگمرکی و همچنین تمامی عملیات تبعی که مجاز باشد و انجام امور بازرگانی صادرات و واردات، انجام پروژه‌های مهندسی و تمامی امور مربوط به این موارد در حدود قوانین جاری. این شرکت بر اساس سیاست‌های مدیریتی خود، برخی از فعالیت‌ها را دارای اولویت قلمداد می‌کند که عبارتند از:
- انبارداری گمرکی: فعالیت اصلی شرکت غرب ارایه خدمات در بخش گمرکی است. بدیهی است که این شرکت در این رابطه موظف به پیروی از قانون امور گمرکی و آیین‌نامه اجرایی آن است.
- انبارداری غیرگمرکی: شرکت غرب همراه با گسترش فعالیت شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در امور غیرگمرکی و استفاده از این ظرفیت طلایی، در این بخش نیز فعال است.
- همکاری با شرکت‌های تخصصی در زمینه انبارداری: شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی غرب تهران برای گسترش فعالیت خود فضاهایی را برای شرکت‌های فعال در حوزه انبارداری و صادرات ایجاد کرده است تا این شرکت‌ها به منظور سهولت انجام امور خود، بتوانند در داخل شرکت غرب دفتر نمایندگی ایجاد کنند. بر این اساس، شرکت‌های انبارداری و صادرکننده به جای آن که در محل خود، کارها را انجام دهند و سپس به شرکت غرب مراجعه کنند، دفتری در اختیار آن‌ها قرار گرفته است تا به شیوه آسان‌تری کارها را پیگیری کنند و بنابر نظرسنجی‌های صورت گرفته، این خدمت از سوی صاحبان کالا و صادرکنندگان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.